ARKIVI - 2007 & ARKIVI - 2008

 CILAT JANË 44 „MINISHTETET SERBE“ NË KUSHTETUTËN E KOSOVËS?!

 REXHEP MORINA: DEMAGOGJIA POLITIKE E EQREM KRYEZIUT 

 Pushteti ZCN dhe EULEX & Vendimi: Misioni EULEX në Kosovë! 

 • Ramadan Pllana: Leter ngushllimi, Nasim Haradinajt!
 • Behxhet Shala: Hilmizhititë unmikkosovarë në trajtën e gazetarëve...!
 • Koço Danaj: Shihemi në Shqipërinë Natyrale
 • Valon Murati: Halit Ferizi - njeriu i pathyeshëm!
 • Afrim Morina: Të keqes duhet t’i thuhet stop!
 • Albin Kurti: The future of independence
 • F.Ramadani:Demilitarizimi kusht për demokratizimin e Kosovës...
 • Carlo Binda: Sondazhi në Infopress nuk pasqyron punën e NDI’së!
 • Flet: Xhavit Haliti - themeluesi i UCK-se
 • Xhevdet Sadriu: Partitë politike nisin bisedimet për koalicione
 • Reagim i LQ„ZGJOHU“: Padrejtësia
 • Reagim i KMDLNJ:KMDLNJ dënon arrestimin e Albinit në Maqedoni
 • Vetevendosje: Arrestohet Albin Kurti nga policia kufitare 
 • Salih Mehmeti: Politikbërja e rrudhjes së teritoreve shqiptare 
 • Basri kodra: Politikanët karakterizohen nga një mendësi e nënshtruar!
 • Skënder Limani: A ekziston liria e mediave në Kosovë?
 • Raimonda Moisiu: Flet Dilaver Goxhaj ish’zëvendës shef i SHP UÇK
 • Hysen Durmishi: Në Gjilan ndodhi bastisja e lirisë! 
 • Mr. Gëzim Mekuli: Televizorizimi i politikës njëshe 
 • Kristina Rasi: Kush i mbron kufijtë e Kosovës….?! 
 • Adnan Abrashi: Kur prezenca e policisë, shëmton pamjen e Prizrenit?!
 • Koço Danaj: U hartua Platforma e Shqipërisë Natyrale
 • Edison Myrtezi: Çfarë është “Virusi i derrave”?
 • Ismet Rashiti: Kadri Zeka - njeri i mendimit te thelle politik...
 • Prof.Dr.Bedri Tahiri: Bahri Haxha - intelektual dhe atdhetar i shquar
 • RrOSH: Integriteti i Shqipërisë smund të trajtohet si çështje private
 • Tedi Blushi: Ndryshimi i kufirit u projektua në bisedat në Korfuz!
 • E.Tupja:Të djathtmajtët&të majtdjathtët në fushatë për pushtet! 
 • OVLeUÇK: Aktgjykimi kundër veteranit të UÇK’së ishte i montuar
 • S.Limani:Pse politikanët tanë s’kujdesen njëjtë sikurse për veten?
 • Dokumentare: Persekutimi, vrasja dhe shpërngulja e çamëve
 • Pashko Vasa: "O moj Shqypni, e mjera Shqypni..."!
 • Dokumentari: Historia e Enver Hoxhes (1-8)
 • Zafir Berisha: Kur ministri i kulturës emron njerëzit joprofesionistë?!
 • Tedi Blushi: Berisha shet një pjesë të Shqipërisë!
 • Fehmi Ramadani: ..ka parti të muskujve të fortë dhe xhepave të thellë!
 • Afrim Morina: Berisha shet Shqipërinë, opozita garon për pushtet!
 • Aksioni i LB’së: JO analfabetizmit!
 • Besnik Hysa: Kush janë horrat e Zabelit të Preshevës?!
 • Peticion: Llabjani dhe Pasjaku masivisht kunder decentralizimit!
 • Blerim Çoçaj:Reformimi i partive dhe mungesa e emrave të përveçëm!
 • Shqiptar Oseku: S’ka simetri të krimit
 • Adri Nurellari: Shkombetarizimi i shqiptareve dhe roli in ...
 • KMDLNJ: Leter ministrit te PB Zenun Pajazitit
 • Xhavit Haliti: Politike apo ritual fetar ishte kjo...?!
 • Sejdi Veseli: Ribashkimi i Shqiperise Natyrale - shpetim per shqiptaret
 • Afrim Morina: Kriza ekonomike mundesi per ribashkim kombetar
 • Naim Krasniqi: Nuk jemi vrasës
 • Deli Luboteni:Ta shkaterrojme forumin antishqiptar Macedonia.com
 • KMDLNJ: Te respektohet e drejta per kthim
 • Debati në KTV: A duhet të bashkohet Kosova dhe Shqipëria?
 • Pashtriku: Rruga që i bashkon shqiptarët
 • Qerim Pllana: Shqiptarët kanë 1001 arsye, të jetojnë të bashkuar
 • RKL: EULEX-i do t’i hulumtojë “krimet e luftës”...
 • Albin Kurti: PCN-ja dhe EULEX’i kanë fuqi të pakufizuara…!
 • Skënder Limani: Hashimi, Jakupi dhe Ramushi…,lëshojnë oborrin!
 • Isa Mulaj: PTK-ja konsorcium në llogari të Mirosllav Mishkoviçit...!
 • Hilë Lushaku: Arben Ujka ishte stolia e radhëve të policisë shqiptare
 • Adnan Abrashi: Kryepeshkopi serb Artemije "vendos per Prizrenin"!?
 • KMDLNJ: Dënimi në shpërputhje me peshën e krimit!
 • Fehmi Ramadani: “Kompromiset” e politikës shqiptare
 • Flet: Albin Kurti ne Opinion me Blendi Fevziun
 • LPK: Në ligjin për dëshmorët edhe të rënët e para luftës së UÇK-së
 • Glauk Konjufca: Për Thaçin vizita e Tadiqit ishte „interes...“ (!!!)
 • KMDLNJ:A kishte kuptim intrevistimi për gjyqtarë të Gj.Kushtetuese?!
 • Xhemil Zeqiri: Kush është Anders F.Rassmusen - sekretari i NATO’s?!
 • Vlora Banushaj: Pranverë në shpirt
 • Pashtriku: Fjala e Mr. Bedri Zyberajt, para K.të Gjykatës Supreme
 • Pashtriku: Prof.Xhemajli Berisha - për ballë me xhelatët udbashë
 • Vetevendosje: Kronikë e një vizite të paralajmëruar
 • Albin Kurti: Decentralizimi i territorit dhe piratizimi i pasurisë...!
 • Fehmi Ramadani: Cili është misioni i mediumeve serbe në Kosovë?! 
 • Adnan Abrashi: Rreni, rreni, por mos mendoni se ne po ju besojmë! 
 • Xhavit Haliti: Në pritje të „gjykimit“ ...
 • Behxhet Sh. Shala: Shpifjet për UÇK’në kanë marrë dhenë…!
 • S.Veseli:Prej nga ish’ushtarët e UÇK’së u bënë kolegë të vrasësve...?!
 • Elvira Dollomaja: Bedri Dedja - kolosi i letrave shqipe
 • Mona Agrigoroaiei: "Filozofia” e mbrapshtë…e Blerim Shalës...!
 • Albin Kurti: Gjashtë padrejtësitë themelore të Planit të Ahtisarit! 
 • Salih Mehmeti: Kush e prish paqen në Ballkan?!
 • Vetëvendosje: mbështet grevistët e UÇK-së...
 • LB: Të plotësohen kërkesat e ish-ushtarëve të UÇK-së
 • Fehmi Ramadani: Korrupsioni kancer i shoqërisë sonë
 • Në fokus: EULEX-i dhe ZCN’ja përbëjnë pushtetin ekzekutivë...! 
 • KMDLNJ: KMDLNJ-ë viziton veteranët e ish UÇK-së
 • Fitim Salihu: Kombi shqiptar ka të drejtë të bashkohet ...
 • Afrim Morina: Shaban Viça - luftëtar i tri luftrave çlirimtare
 • Në fokus: EULEX’i me 6 pikëshin po ia cungon Kosovës sovranitetin! 
 • Adnan Abrashi: Kosova “titiste” dhe ajo “ahtisariane”...! 
 • Vetëvendosje: Tendencat për kriminalizimin e luftës së UÇK’së! 
 • Dr.Besnik Bardhi: A vriten pëllumbat, bre?!
 • Faik Smajli: Kur ishte lufta në Kosovë 
 • Reshat Sahitaj: Sa e njohim Shqipërinë?
 • Mevlude Zejnullahu: „Ylli pangot“ e Kosovës duhet denoncuar...!
 • Sokol Çobo: Bizneset e paligjshme të Fazliçit në Shqipëri!
 • Albin Kurti: ...Kompromisi i përkohshëm në qëllim të përhershëm?! 
 • Fehmi Berisha: Lëvizja Kombëtare Shqiptare kulmoi me UÇK'në
 • Naim Krasniqi: Lufta mediale Prishtinë - Beograd - Tiranë,në v.1981
 • Fehmi Ramadani: Leter per JU qe rate ne altarin e lirise!
 • Nehat Bllacaku: Ata që dje persekutuan në “emër të ligjit”, sot janë.!
 • KMDLNJ: A duhet Gjykata e Hagës ta vazhdojë punën?!
 • Avdi Ibrahimi: Jetëshkrim - Përzierje Ndjenjash
 • Adnan Abrashi: Kur Tirana kremtoi..., pse Prishtina heshti?!
 • ShShKL “Vatra”: Letër e hapur institucioneve të Etnikumit Shqiptarë 
 • Bajrush Behrami: A e dini ju zyrtarë të nderuar kush janë hajnat?! 
 • Vetëvendosje: 117 emrat e strukturave serbe në Kosovë…!
 • Bajrush Behrami: A e dini ju zyrtarë të nderuar kush janë hajnat?!
 • Albin Kurti: Shteti patjetër duhet të lind në Kosovë!
 • Ibrahim Kelmendi: Në Maqedoni fitoi nacionalisti Gruevski, ...!
 • Adnan Abrashi: Autoriteti i meritës dhe autoriteti i karrikes!
 • Prof.Muhamet Pirraku: Dëshmorët janë krenaria e Kombit
 • Vetëvendosje: 117 emrat e strukturave serbe në Kosovë…!
 • Adnan Abrashi: Dija kur (shpër)ndahet rritet… 
 • Sejdi Veseli: Kush duhet t’i zgjojë nga gjumi inspektoratet ...? 
 • Në fokus: Si ta mposhtni pagjumësinë 
 • Faton Mehmetaj: Halit Coka, kukësjani që ra në ballë të luftës...
 • Hysen Sheshori: Komunisti Sali Berisha ndikoi ne denimin tim me vdekje!
 • Dashmir Osmani: Leter e hapur drejtuar Ali Ahmetit
 • Prof.Dr.Muhamet Pirraku: Gjaku dëshmorëve është fara e lirisë!
 • KMDLNJ: “Shtëpia e verdhë” dhe dosjet e zeza të UNMIK’ut!
 • Reagim: Rufi Osmani na zhgënjeu sërish - haram i qoftë respekti ynë!
 • Avni Dervishi: Të formohet Ministria e Diasporës
 • A.Latifi: Rënia heroike e Ismetit dhe Sevdatit ...
 • Përkujtim: Ramiz Kukleci - atdhetar dhe humanist i shquar
 • Fetnete Ramosaj: Rrugëtimi i liribërësve të Kosovës
 • Fehmi Ramadani: Kontradiktat në Bashkësitë Islame shqiptare!
 • Shala&Kryeziu: Beteja e minatorëve dhe studentëve për R.e Kosovës
 • Sadri Ramabaja: Kriza e identitetit politik në Kosovë
 • Adnan Abrashi: Ramush “Metohia” dhe Hashimi i “Kosovos”!
 • Mr.Kadri Rexha: Pishtari i pashuar i Prapaqanit
 • Albin Kurti: Eksterritorialiteti si centralizim - decentralizimi si...
 • Nait Hasani: Betejat e Perdrinisë ( 25 – 31 mars 1999) 
 • Avdi Ibrahimi: Kohë e trazuar
 • Mr. Xhafer Syla: Libri si barometër i shoqërisë njerëzore
 • Behxhet Shala: Luftëtari i orëve të para të UÇK’së…qante me zë…!!!
 • Valon Murati: Reciprociteti në të drejta - Vetëvendosje nesër
 • Albin Kurti: „Shkëmbimi” i dhunshëm i popullatës 
 • Afrim Morina: Ne vetë po e realizojmë platformën serbe! 
 • Fehmi Ramadani: Big - brotheromania shqiptare, paraqetë një hiçvlerë! 
 • Besnik Pula: Ideologjia dhe totemizmi në politikën kosovare!
 • Xhavit Haliti: „Vetëviktimizimi“ i Serbisë!
 • Adnan Abrashi: Një elegji për lirinë…! 
 • F.Ramosaj: Gazmend Mehmetaj-ia fali jetën lirisë për të mos u harruar
 • Prof.Vehbi Musa: „Përjetësia e dyfishtë“ - hapë i një kaptine të re ...
 • Bedri Islami: Ruaju prej udbashëve kur të ftojnë në kafe!
 • Glauk Konjufca: KFOR’i e konsideron Kosovën si pjesë të Serbisë! ..
 • Në fokus: A është qeveria e Kosovës në shërbim të EULEX’it?! 
 • Nju Jork: Analizë e Raportit të Ban Ki Mon’it
 • Spiro Butka: Përse ndërhyri NATO’ja në Kosovë, më 24 mars 1999?
 • Xhavit Haliti: Kush janë mbështetësit evropianë të Serbisë?!
 • Sheradin Berisha: Diktati i Eqës…!!!
 • P.Troop/J.Bunting/T.Chambers: Arsyetimi ligjor ....
 • Sabir Krasniqi: Politika dhe politikanët - nga këndvështrimi psikologjik 
 • Agim Vinca: Mbroni gjuhën shqipe dhe ...nga shovenët dhe vandalët!
 • Albin Kurti: Kallëzimi për një kallëzim penal...!
 • Salih Mehmeti: E vërteta mbi shqiptarët në Mal të Zi
 • Besim R. Cengu: Drama e jetës e përjetuar në art
 • REL: Serbia duhet t’i kthej dokumentet e grabitura arkivore 
 • Doc.sci.Gani Asllani: Bashkimi kombëtar - shpëtim për shqiptarët
 • Valon Murati: Bashkimi kombëtar - sfida dhe realitati 
 • Albin Kurti: Kur braktiset e drejta jonë për fuqinë e tjetrit
 • Shukri Klinaku: Fjalor politik i Bashkimit Kombëtar 
 • Skënder Limani:Në Shqipëri ka guxim medial - në Kosovë s’ka gazetari!
 • KMDLNJ: Rriten tensionet në veriun e Mitrovicës 
 • KMDLNJ: UNMIK’u po dëshmon se është dhunues i ligjit 
 • Mehmet Hajrizi: Marsi dhe prilli i vitit 1981 përbënin rubikonin e…
 • Tefik Ramadani: Demonstratat e vitit ‘81 përmbysën idenë e jugos... 
 • Hamdi Dega: Shkrimi i Qazim Dodës për Avni Spahiun është i saktë 
 • Beqir Elshani: “Albanologu” dhe emigranti me plis të bardhë 
 • Qerim Pllana: Hapja e dosjeve pastron të kaluarën
 • Besim R.Cengu: Një vit pas shtetit të ri të Kosovës 
 • Arben Llalla: Tetova në prag të zgjedhjeve të 22 marsit 
 • Vetëvendosje: Në Prizren u kundërshtua eksterritorialiteti 
 • Doc.sci.Gani Asllani: Bashkimi kombëtar - shpëtim për shqiptarët
 • Valon Murati: Bashkimi kombëtar - sfida dhe realitati 
 • Albin Kurti: Kur braktiset e drejta jonë për fuqinë e tjetrit
 • Shukri Klinaku: Fjalor politik i Bashkimit Kombëtar 
 • Urim Gjata: Mbërritën ambasadorët e paqes në Maqedoni 
 • Q.Doda:Ambasadori A.Spahiu, i padëshiruar për shqiptarët në SHBA!
 • Mehmet Bislimi: Pranvera e vitit 1981-që zuri vend në historinë tonë...
 • Besnik Kryeziu: Kodi i gabuar i Thaçit për marrëdhëniet ...!
 • Afrim Morina: Së shpejti do të vijë liria! 
 • Besnik Hysa: Bac, dikush po rrenë! 
 • Xhavit Haliti: Përballja me agresivitetin nacionalist serb! 
 • Have Elezaj: Sfilitja e jetës në Kosovë! 
 • S.Bajrami&J.Musliu: Ylli Pango i Kosovës - gjyqtari Abdullah Robaj
 • Fehmi Ramadani: A ekziston “kurvëria Pango” në Kosovë?! 
 • Arben Llalla: Nga demokracia e rrethuar tek diktatura demokratike! 
 • LB-Obiliq: Kundër emërimit të shkollës me „Dr.Ibrahim Rugova“ 
 • Smajl Latifi: Serbia paralajmëron padi ndaj Shqipërisë! 
 • Adnan Abrashi:Në një shoqëri të verbër edhe qorri...!
 • Bahri Fazliu: Ta përqafosh 81’shin, ta braktisësh 90’shin 
 • Fitnete Ramosaj: UÇK’TMK’FSK, vlera që duhet të mbesin...
 • Lulzim Jashari: Klanet e FSK’së 
 • KMDLNJ: Nesrete Kumnova, nga 9 marsi 2009 ka hyrë në grevë...
 • Sadri Ramabaja: Ngulfatja e lirisë në shtetin pa sovranitet 
 • Arbër Ahmeti: Intelegjenca „AKI“ nën Llupë!
 • Afrim Morina: Ogurzi 
 • Arben Llalla: Për kë do të votojnë shqiptarët në Tetovë?! 
 • Driton Avdiu: Varësia e frikshme në politikën e Kosovës! 
 • Dr. Zenun Gjocaj: Edhe një monografi me vlerë për Hasan Prishtinën
 • Sabir Krasniqi: A e njohim vërtet ne veten?
 • Adnan Abrashi: Rikujtesë /Jo, nuk u krye Bac!Vetëm ja ka nisë! 
 • Shqipërim Qeriqi: Ata kishin ideal - Shqipërinë e lirë dhe të bashkuar
 • Dr.Liman Rushiti: Portretizimi i kolosit tonë kombëtar - Hasan Prishtina
 • Lulëzim Krasniqi: Enverat shpërfillin ligjin   
 • Dr.Sadri Fetiu: Mallkimi i rëndë do të bjerë mbi ju!
 • Ak.Esat Stavileci: Me pavarësinë e Kosovës nuk përmbyllet kapitulli...
 • Afrim Morina: Bashkimi kombëtar ka vetëm një domethënie
 • Arben Llalla: Çamëria një plagë e hapur e racizmit grek 
 • Smajl Latifi: Kriza morale në Kosovë ka lëshuar rrënjë 
 • Xhavit Haliti: Ekstremizmi serb...nxitet nga shteti dhe kisha serbe
 • Tiranë: Ylli Pango abuzon seksualisht me një vajzë që kërkon punë 
 • Adnan Abrashi: Ata na thonë se jemi të lirë në këtë shtet…! 
 • Besnik Krasniqi: Ideja për Bashkim Kombëtar në transformim
 • Daut Rexhepi-Leka: Sensibilizimi i çështjes çame në Maqedoni... 
 • Zhinipotoku:Monografia e Pirrakut - përmendore për dy vëllezërit Guta 
 • Nexhmedin Saqipi: 17 vjet më parë Kosova Lindore...
 • KMDLNJ: Pse EULEX’i u bënë lëshime ekstremistëve serb?! 
 • Salih Mehmeti: Veriu i Kosovës si Krajina në Kroaci - ...! 
 • KMDLNJ: Kërkesat e 125 magjistrave të mjekësisë…janë të drejta 
 • Behram Krasniqi: Amaneti i Selmanit ishte: Shqipëria Etnike 
 • Fitnete Ramosaj: Trimi i Martirasit që bëri emër në Dukagjin 
 • Besim R. Cengu: Kosova, vendi ku u vendos guri i parë i rendit të ri...!
 • Times: Ish-UDB’i Stanishiq - për 8 vjet njeriu i CIA’s në Beograd!
 • Valon Murati: Është ironike që shqiptarëve sot u ndalohet Bashkimi,...!
 • Mr. Kadri Rexha: Kryengritja e madhe e Kosovës e vitit 1945 
 • RrOSH: Shqiptarët janë diskriminuar…! 
 • Sadri Ramabaja : Në pranverë merr fund epoka e De Golit
 • Besnik Kryeziu: Festa e Pavarësisë, baballarët dhe Ukshin Hoti
 • Adnan Abrashi: Hyrjen e Bogdanoviqit në Kosovë, nuk e ndaloi qeveria e Kosovës,.! 
 • Vlora Banushaj: Sa e gjatë është një ditë! 
 • Valon Murati: Çka përtej kësaj pavarësie?! 
 • Shqiptar Oseku: „Kombi kosovar“ na dëmton O Murat Jashari!
 • Ibrahim Kelmendi: Letër publike shefit të ICO-s, Zotëri Peter Feith
 • Mr.Ukshin Hoti: Republika dhe lufta në kontekst të Evropës
 • Behxhet Sh. Shala: Dukja e shëndetshme e Pavarësise Sopës,...! 
 • Xhavit Haliti: Një vit vërtet shtet
 • Blerim Çoçaj: Jeta në litarin e komunizmit 
 • Mr.Kadrush Radogoshi: Simbolika e mbijetesës dhe e peizazhit sintetik 
 • Albin Kurti: Takimet e pafajshme - ogur i keq për Kosovën!
 • Në fokus: Minishtetet serbe që minojnë shtetin e Kosovës nga brenda! 
 • KMDLNJ: Të parandalohet dhuna e paralajmëruar...serbe!
 • Agim Vinca: Pavarësia e Kosovës dhe sfidat e saj 
 • Glauk Konjufca: Kosova në vitin zero! 
 • Në fokus: Pse deklarata e pavarësisë nuk na e solli pavarësinë?! 
 • Vedat Xhymshiti: Pse po fotografon,a Serbia po t’paguan...a?
 • Reagim i KMDLNJ: Media - ulëni „armët“! 
 • Dr.Sadri Fetiu: „Xhevahiret“ e „panagjyrit“ të Albanologjisë 
 • Afrim Morina: Nga kush sulmohet gjuha jonë standarde?
 • Besnik Hysa: Keqpërdorimi i demokracisë nga kasta politike shqiptare
 • Skënder Limani: LDK është një parti që ka jetuar në skenën politike...!
 • Mentor Tahiri: Gjenocidi serbë mbi shqiptarët në vitin 1878
 • Alexandra Channer: Plani i Ahtisarit është themelimi i sistemit jodemokratik të BE’.!
 • Mr.Arben Hoxha: 10 shkurti popullin e nxorri në rrugë...!
 • Xhevdet Sadriu: Shpërbërja e TMK’së dhe krijimi i FSK’së...!
 • Mehmet Bislimi: Dervish Shaqa në dritën e shkencës
 • Valbona Daci: Procesi i të gënjyerit në politikën shqiptare
 • Besim R.Cengu:Memoriali i eksodit ’99 në Kukës...! 
 • Afrim Morina: “Miqtë” nuk janë të interesuar të zgjidhin problemin... 
 • Gent Carrabregu: 10 shkurti 2007 është një betejë e papërfunduar! 
 • Vetëvendosja: Anamorava në rrezik nga decentralizimi!
 • Agim Vuniqi: Ku mbeti Shteti?!
 • Mr.Arben Hoxha: Fenomenologjia e flijimit 
 • Afrim Morina: Vrasja morale e institucionalistëve nga luftëtarët e lirisë!
 • Arben Llalla: Papa K.Negovani dhe vrasësi i tij Dhespoti F.Kallpidhis!
 • P.Milo: Ju tregoj takimet Nano - Millosheviç dhe Majko - Papandreu
 • Mapo: Si u zhvillua takimi Berisha - Bulatoviç më 15 shtator 1993?
 • Besim R. Cengu: Dhjetë vjet prej Konferencës së Rambujesë
 • RKL: Pakoja e Ahtisarit - plan fatal për shqiptarët!
 • Tahir Gecaj: „Paritë“, rezervatët dhe integrimi në Evropë 
 • Lëvizja për Bashkim: zhvilloi aksionin “Mitrovicë/Serbia jashtë!” 
 • Ibrahim Kelmendi: Letër publike shefit të ICO-s, Zotëri Peter Feith
 • Ahmet Qeriqi: Betimi i mbajtur me fanatizëm nga nostalgjikët titistë! 
 • Shirley Cloyes DioGuardi: Shpalosja e krizës në Luginën e Preshevës 
 • Dr. Sadri Fetiu: Dy libra anglisht të Essat H. Bilalit 
 • Vetëvendosje:Edhe në institucione ka shumë njerëz që s’janë distancuar...!
 • Afrim Morina:Cilat ishin goditjet e ...luftëtarëve të lirisë?
 • Vetëvendosje!: 9 vjetë më parë bandat kriminale serbe vranë 10 shqiptarë…! 
 • Mekuli: Veriu i Kosovës lidhet me sistemin elektroenergjetik të Serbisë! 
 • Shkëlzen Gashi:A duhet të shndërrohet VETËVENDOSJE!në parti...? 
 • Besnik Kryeziu: Loja e partive me libreza + humbje e ekuilibrit mendor = ...! 
 • Sadri Ramabaja: Cirku komik në seancën e fundit të Kuvendit! 
 • Avni Klinaku: Qeveria e Kosovës, t’i pranojë bisedimet teknike apo t’u thotë JO....
 • Agim Vuniqi: Çka duam ne, Kosovën nënë apo Kosovën njerkë ?!?
 • Sindromi i dosjeve:Cilat dosjet sekrete po çudisin Amerikën?!
 • Çohu!: Një ish-i burgosur politik detyrohet ta votojë...!
 • Vlora Banushaj: Sot u rrëfye nëna e vuajtjeve!
 • Rruga e Kosovës për në Evropë po ndërtohet mbi bazamentin e 1244!...
 • Agim Isaku: A po rrezikohet Shqipëria nga “kasta” Rama - Berisha?! 
 • Albin Kurti: Stabiliteti në Kosovë është stabilitet i krizës! 
 • KMDLNJ: Polici i dehur ukrainas i UNMIK’ut lirohet nga përgjegjësia! 
 • Ibrahim Kelmendi: Organizimi dhe “politizimi” i ngatërruar i FSK’së 
 • Mr. Kadrush Radogoshi: Semantika e flijimit
 • Vetëvendosje: FSK do të jetë faza përfundimtare e shkatërrimit të UÇK!
 • Petrit Bajraktari: Një vitë i (Pa )varësisë !?! 
 • Atdhe Buja: Sovranitet do të thotë zotërim i shtëpisë tënde! 
 • Pejë: Komuniktatë e OVL të UÇK-së Pejë 
 • Tefik Ramadani: Kush më torturoi në zyrat e sigurimit?! 
 • Ibrahim Kelmendi: Dosjet(?!) Jam për hapjen e tyre, por...! 
 • Ibrahim Kelmendi: Disa defekte të organizimit partiak në Kosovë... 
 • Tahir Gecaj: Jemi të Sigurimit shtetëror! Në emër të ligjit je i arrestuar! 
 • Basri Kodra: Me bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, Kosova do të...! 
 • Adnan Abrashi: Ja nisi, ja nisi,...! Na qoftë për hajër! 
 • Besim R. Cengu: Mësuesit që konsoliduan arsimin shqiptar në Kukës 
 • Shqipërim Qeriqi: A janë vërtet këto bisedime teknike?! 
 • Arben Gecaj: Prokurori Reshat Millaku përmes montimeve e dënoi babain tim...! 
 • Sami Krasniqi: Ata, në janar gjatë marshimit ndezën flakën e lirisë!
 • Moderatori: Pse Hashim Thaçi gënjeu para varrit të Rugovës?! 
 • Atdhe Buja: FSK pasardhëse artificiale 
 • Afrim Morina: Rruga jetësore e binomit Jashari - Rugova e ndryshme! 
 • Albin Kurti: Pieter Feithi dhe 40 hajdutët e Ali Babës
 • Moderatori: „Elita intelektuale“ titiste në shërbim të UDB’së! 
 • Glauk Konjufca: Duke lexuar Weller’in:negociatat dhe statusi i Kosovës 
 • KMDLNJ: Pajtimi ndëretnik në Kosovë, mundësi apo utopi?! 
 • Prof. Abdyl Kadolli: Vizoni historik i demonstratave të vitit ‘68 
 • Behxhet Sh Shala: A na duhet hakmarrja o Sabri Maxhuni - Novosella?! 
 • Valon Murati: Obama në mes të pritjeve dhe mundësive 
 • Moderatori: Satanizimi i UÇK’së nga presidenti ...Ibrahim Rugova!
 • Abdyl Kadolli: Krimet e fashizmit dhe të komunizmit...
 • Ahmet Qeriqi: Kush frikësohet nga hapja e dosjeve? 
 • Afrim Morina: Hapjen e dosjeve ta bëjë Gjykata e Nderit e jo politika 
 • Demir Reshiti: Për të parën herë në histori vonesa jonë po shpaguhet 
 • Ymer Lladrovci: Flaka janarit edhe në diasporë 
 • Elsa Demo: Jeta dhe vdekja e Fehmiut dhe Xhevës...
 • Muhamet Rexhaj: A mund të bëhesh milioner me 50 mijë euro? 
 • Në fokus: Zgjedhjet parlamentare për v. 2011 i caktoi Feith, jo Sejdiu! 
 • Blerim Çoçaj: Hapja e dosjeve nuk duhet të shikohet si thirrje për varje! 
 • Kristina Rasi: Bisedimet„teknike“kallaisje e komploteve...! 
 • Adnan Abrashi: Dilemat rreth zgjedhjeve: „Më e vjetër veja apo Pula?!
 • Shkëlzen Ukëhaxhaj: Profil përjetësie për Fehmiun dhe Xheven 
 • Besnik Prishtina: Një lokomotivë që çon përpara gazetarinë shqiptare
 • Mr.Kadrush Radogoshi: Ekzistenca shqiptare dhe helmi
 • Sadri Ramabaja: Krijimi i shtetit hibrid të Kosovës është i dështuar! 
 • Albin Kurti: Gjumi i thellë dimëror i politikanëve shqiptarë! 
 • Mufail Limani: E tillë çfarë është sot, LDK duket specie në zhdukje! 
 • Adnan Abrashi: Ti je Ti - mos u bë imitues, o njeri! 
 • Besim R.Cengu: Një libër me vlerë për Gorën 
 • Lëvizja për Bashkim: Aksioni - Presheva ëshë Kosovë 
 • Sh.Oseku: Prrallisjet e „këndshme“ të Fatmirit, Hashimit dhe të Jakupit!
 • Valdrin Ahmeti: Ministri Pajaziti në emisionin „Sy më sy“ rrejti nërsy! 
 • Behxhet Sh. Shala: Komunistët, tradhëtarët dhe rrogëtarët! 
 • Nebih Fazliu: Porosia e dëshmorëve: „Ecni në rrugën tonë!“ 
 • Mehmet Bislimi: Unë jam që dosjet të mos hapën…! 
 • KMDLNJ: Kërkon transparencë nga institucionet e Kosovës! 
 • Salih Mehmeti: Sllavomaqedonizmi i historisë shqiptare 
 • Xhavit Haliti: Si funksionon mazhoranca dhe opozita në Kosovë? 
 • B.Muça:Çështja s’ka filluar e as s’mund të mbyllet në urën e Ibrit!
 • M.Pajaziti: Arben Llalla rishpallet i rrezikshëm për Maqedoninë!   
 • Valon Murati: Ku na mbeti sovraniteti? 
 • Nebih Maxhuni: Dyfytyrëshat pajisen me pasaporta të Serbisë! 
 • Dr.Hajrullah Gorani: A duhet të hapen dosjet? Patjetër! 
 • Besnik Kryeziu: Është e domosdoshme hapja e dosjeve edhe në Kosovë 
 • Albin Kurti: Vizioni i qeverisë Thaçi pa vullnet politik!  
 • Besim R.Cengu: Një jetë në shërbimin e të tjerëve 
 • Valon Murati: Ku na mbeti sovraniteti? 
 • Nebih Maxhuni: Dyfytyrëshat pajisen me pasaporta të Serbisë! 
 • Halil Krasniqi: Kravatomania dhe intelektualizmi
 • Besnik Kryeziu: Është e domosdoshme hapja e dosjeve edhe në Kosovë 
 • Besim Cengu: Vizita e Topit në Kosovë mbetet..., e aspak historike 
 • Albin Kurti: Vizioni i qeverisë Thaçi pa vullnet politik! 
 • Mon Zhubi: Kosova, disidentët dhe spiunët e saj të UDB’ës…! 
 • Xhavit Haliti: Aryeja dhe interesi partiak në determinimin e politikës...
 • Faton Mehmetaj: Serbia pretendon ta bartë krizën ... 
 • Avni Klinaku: Çka e pret Kosovën në vitin 2009?! 
 • Sabit Gashi: Brutaliteti dhe terrori serb... 
 • Behxhet Sh. Shala: Jo, nuk ndahet Mitrovica…! 
 • Smajl Latifi: Në Kosovë ndodhin gjëra të çuditshme! 
 • Nebih Fazliu: Një vështrim i shkurtër historik për Kosovën
 • Driton Avdiu: A duhet të synohet kthimi i sovranitetit në veri Kosovës?! 
 • Mr.Arben Hoxha: Vetëdija moderne historike në “shërbim të lirisë” 
 • Nexhmedin Saqipi: Kosova Lindore e harruar, e braktisur dhe...!  
 • Mr. Kadri Rexha: Kryengritja e madhe e Kosovës e vitit 1945 
 • Albin Kurti: Territorializimi i Kosovës 
 • Reagim i KMDLNJ-së lidhur me vendimin e Tribunalit të Hagës
 • Adnan Abrashi: Bumerangu negativ i një kompromisi të hidhur.. 
 • Behxhet Sh. Shala: Varshmëria e frikshme e “elitës politike” nga ...
 • LB: Kosova është Shqipëri 
 • Shqipërim Qeriqi: Me pakon e Ahtisarit - Kosova ç’vishet...!
 • Besim R. Cengu: Vendi i miteve dhe idhujve në vetëdijen kolektive...
 • Klodiana Lala: Tabulatet e Gerdecit... 
 • Tema: Shkëlzen Berisha, biri i kryeministrit shqiptar, është lobuesi...
 • Valon Murati: Qyteterimi evropian dhe roli i fese ne LPSH ne Kosove
 • Tema: Vajza e Salës, përdor pushtetin e babait...!
 • Vetëvendosje: Ushtria e Serbisë arreston shqiptarë ne Kosovë!
 • Çamëria: Kultura dhe tradita e shqiptarëve në Çamëri
 • Albin Kurti: Pse nuk ka shqiptarë në parajsë?
 • Datenschutzerklärung
  powered by Beepworld