Pėr lexuesit e pashtriku.org dhe mediumeve tjera ku diskutohet pėr librin tim

 

TANI NĖ EMRIN TIM - FLET LIBRI IM

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

     Vepra ime "Lėvizja e Jusuf Gėrvallės", duket se ėshtė pritur me interesim madh. disa mediume si facebook’u etj., lexues shumtė janė deklaruar publikisht akoma pa e lexuar librin tim gjer  fund. Pavarėsisht nga kjo, gjitha mendimet dhe opinionet e shprehura rreth librit do ti analizoj me kujdes. Ata drejtojnė pyetje, rastin konkret si Ibrahim Kelmendi, (Lexoni: “13 pyetjet e Ibrahim Kelmendit…” Sh.B) jashtė faqeve librit apo adresė gabuar (pėr veprimtarė pėrmendur nga ai) i kėshilloj t'i kontaktojnė adresat e tyre.  Pėrkufizimi i temės studimit veprėn time, duket se ėshtė qartėsuar qysh Parafjalė, dhe gjitha ēėshtjet e rėndėsishme besoj se e kanė marrė pėrgjigjen e duhur aty. E ēmoj lart menēurinė e atyre vazhdimisht nuk lėshojnė rast masmediume t'i komentojnė librat e vet, por unė nuk i takoj kėsaj kategorie. Edukata ime ma thotė se unė nuk kam drejt me i ndėrhy lexuesit kėto ditė, kur veē ia kam dhuruar veprėn "Lėvizja e Jusuf Gėrvallės". Me gjithė dėshirė do t'u pėrgjigjesha komenteve dhe reagimve lexuesve, por ėshtė VEPRA ime ajo e cila ma ndalon kategorikisht kėtė. Ėshtė VEPRA ime, e vendosur autostradat elektronike, po shpėrndahet me shpejtėsinė e dritės, dhe pėr njė kohė gjatė do flet emrin tim.

 

Xhafer Durmishi, Suedi 22 tetor 2011

 

 

© Pashtriku.org, Tetor’2011