Flet pėr BBC: politologu Bejtullah Destani

 

BEJTULLAH DESTANI STUDIUES I SHQUAR NĖ

ARKIVAT BRITANIKE

 

( Shiko foto KĖTU )

 

Politologu, Bejtullah Destani, ėshtė themelues dhe drejtor i Qendrės pėr Studime Shqiptare Londėr.

 

Prej afro njė dekade ai ėshtė autor dhe bashkautor i disa punimeve me rėndėsi pėr historinė e shqiptarėve.

 

Zoti Destani ka zbuluar dhe shfrytėzuar dokumente shumta arkivat Britani, Egjipt, Gjermani e Austri, duke kontribuar ndjeshėm botimet e disa prej autorėve historiografisė sotme.

 

Studiuesi Destani ishte i ftuari i gazetarit Seladin Xhezairi rubrikėn e BBC-sė, Intervista.

 

Dhe vijim ju ftojė dėgjoni kėtė bisedė:

 

Dėgjoni intervistėn audio