STOP RATIFIKIMIT TĖ MARRĖVESHJES,

QĖ CĖNON SOVRANITETIN E SHQIPĖRISĖ!

 

 

Me vendim unanim 9 me 0

GJYKATA KUSHTETUESE RRĖZON MARRĖVESHJEN PĖR KUFIJT DETAR ME GREQINĖ

_______________________________________________

 

STOP MARRĖVESHJES GREQI-SHQIPĖRI, ĖSHTĖ NĖ DĖM TĖ SOVRANITETIT TERRITORIAL TĖ SHQIPĖRISĖ!

 

- JA TĖ FSHEHTAT E MARRĖVESHJES!

 

- SHEMBET NJĖ PJESĖ E AUTOSTRADĖS RRĖSHEN - KALIMASH!

 

- SALI BERISHA PO BĖN TRADHTINĖ E RADHĖS!

 

- MARRĖVERSHJA ME GREQINĖ, CĖNON HAPĖSIRĖN AJRORE

 

- ME URDHĖR TĖ KRYEMINISTRIT BERISHA ĖSHTĖ NGRITUR GRUPI

NEGOCIATOR PĖR PĖRCAKTIMIN E KUFIRIT DETAR ME GREQINĖ!

 

- KUVENDI I SHQIPĖRISĖ SHTYN PA AFAT RATIFIKIMIN E MARRĖVESHJES…

 

- PRAPASKENAT E NJĖ DEBATI TIRANĖ-ATHINĖ DHE MARRĖVESHJA…!

 

- REAGIM NDAJ MARRĖVESHJES PĖR KUFIJTĖ DETARĖ

 

- KU ĖSHTĖ CĖNUAR SHQIPĖRIA

 

- MARRĖVESHJA SHQIPĖRI-GREQI CĖNON INTEGRITETIN E SHQIPĖRISĖ

 

- MARRĖVESHJA ĖSHTĖ TRADHĖTI NDAJ SHTETIT!

 

- MOS E RATIFIKONI MARRĖVESHJEN E KUFIJVE DETARĖ ME GREQINĖ

 

- HARTA E KUFIRIT MES SHQIPĖRISĖ DHE GREQISĖ, NUK EKZISTON!

 

- PAKTI DETAR ME GREQINĖ, PRET SHPATULLAT TONA UJORE

 

- NDRYSHIMI I KUFIRIT U PROJEKTUA NE KORFUZ!

 

- SALI BERISHA SHET NJE PJESE TE SHQIPERISE!

 

 

==========================================================

 

Shekulli: Darka sekrete e Damir Fazlliēit me djalin e Sali Berishės Tiranė!

 

Skandaloze: Miku i S.Berishės - Fazllic vazhdon pastrojė para Shqipėri

 

Arben Rrozhani: Bizneset e serbėve Fazlliē-Mishkoviē Shqipėri pas ardhjes Sali Berishės pushtet

 

Artan Hoxha: Remzi Hoxha survejoi takimin Millosheviē-Berisha!

 

BBC: Si gėnjeu kryeministri Berisha njė emision televiziv BBC?!

 

Moderatori: Mos u gezoni per fitoren-humbjen e Berishes apo te Rames!

 

Mapo: Si u zhvillua takimi Berisha - Bulatoviē 15.09.1993? 

 

Arben Muhameti: Fazlliē, Shqipėri pėr 3 vite fitoi 50 milion dollarė!

 

Sokol Ēobo: Bizneset e paligjshme Fazliēit Shqipėri!

 

Tema: Shkėlzen Berisha, biri i kryeministrit shqiptar, ėshtė lobuesi...

 

Shekulli: „Fazlliē", zbulohen emailet e Argita Malltezit 

 

Hysen Sheshori: Komunisti S.Berisha ndikoi dėnimin tim me vdekje!

 

Andrea Stefani: Kėneta shqiptare ose ik e hajdet e nano - berishėve 

 

Mero Baze: Keqpėrdorimi i „Rrugės Kombit” nga Sali Berisha 

 

Klodiana Lala: Tabulatet e Gerdecit...

 

Tema: Shkėlzen Berisha, biri i kryeministrit shqiptar, ėshtė lobuesi...

 

Tema: Vajza e Salės, pėrdor pushtetin e babait...!

 

Pashtriku: Martesa me pagesė “Berisha-Meta”, survejim Ramės!

 

Pashtriku: Athina fiton vepra - Tirana fiton fjalė!

 

Pashtriku: Fatura e Salės prej 5 milon eurosh, pėr 1.5 km rrugė (!!!)

 

Pashtriku: Koha e kusarėve!

 

*   *   *

( Pėrgatiti moderatori i www.pashtriku.org )