B L E J   SH Q I P

 BLERJA SHQIP E RRIT ZHVILLIMIN EKONOMIK TĖ SHQIPTARĖVE

 

nderuar qytetarė dhe konsumatorė,

Pse duhet Blejmė Shqip?

 

Sepse …

·       … blerja shqip e rrit zhvillimin ekonomik shqiptarėve

·       … blerja shqip i fuqizon sipėrmarrjet shqiptare dhe i nxit tėofrojnė mallra dhe shėrbime cilėsore treg

·       … blerja shqip e rrit konkurrencėn e ekonomisė shqiptare

·       … kur blejmė shqip ua sigurojmė vendin e punėsbashkėkombėsve tanė, dhe hapim vende reja punės pėrtė gjithė ne

·       … blerja shqip rrit ardhurat e buxhetit shtetėror, nėnkupton shėndetėsi e arsim mirė, rrugė mira, sigurim mirė pensional dhe social

·       … duke blerė shqip interesat individuale secilit prej nesh eforcojnė bashkėsinė shqiptare

·       … nėse nuk blejmė shqip e bojkotojmė vetveten

 

Prandaj,

·       Sa herė bleni mallra ose shėrbime kujdesuni zgjedhni produkte shqiptare.

·       Paratė tona duhet shkojnė pėr zhvillimin dhe pėrparimin tonė.

·       Le t’i shndėrrojmė nevojat e sotme pėr konsum, mjetet e nesėrmes pėr zhvillim.

·       Dinjiteti dhe krenaria shqiptare nuk ka pėrse mos shfaqet edhe markat shqiptare konkurrojnė tregjet ndėrkombėtare.

·       Jemi shqiptarė, flasim shqip, dhe duhet blejmė shqip!

 

“Blej Shqip” ėshtė njė fushatė sensibilizuese pėr konsumatorėt shqiptarė dhe promovuese e produkteve e sipėrmarrjeve shqiptare. Fushata “Blej Shqip” ėshtė njė projekt evoluon.

 

Pėr t’u bėrė pjesė dhe pėr kontribuar projektin

“Blej Shqip”, vizitoni faqen e internetit www.blejshqip.al.

 

*  *  *

www.Pashtriku.org

Mbėshtet fuqishėm projektin e Rrjetit Organizatave Shqiptare:

BLEJ SHQIP!

 

*  *  *

Prandaj:

Bėhuni edhe ju pjesė e kėtij projekti

GJITHĖKOMBĖTAR!