Deklaratė publike

 

      indinjuar thellė me krejt atė ēka ndodhi Kuvend e pėrreth tij lidhje me ligjin pėr festat, sidomos indinjuar me procedurėn antidemokratike, presionin e shantazhin mbi deputetėt e opinionin, Lėvizja pėr Bashkim deklaron:

 

      vetėdijshėm pėr pasojat do t'i ketė ky ligj antishqiptar dhe antidemokratik, si dhe vetėdijshėm pėr pasojat e mundshme juridike, Lėvizja pėr Bashkim nuk do ta respektojė asnjėherė ligjin mbi festat dhe gjitha ligjet tjera bien ndesh me vullnetin e interesat e popullit shqiptar, si shumicė dėrmuese Kosovė.

 

Prishtinė, 23.5.2008            Lėvizja pėr Bashkim