Kah po shkon Kosova?!

 

Duhesh me qenė idiot e i padinjitetshėm, pėr thėnė

se do jetė ēdo gjė OK!

 

·       Nesėr, 15 qershor 2008 ndonėse hyn fuqi Kushtetuta e Republikės Kosovės & Kushtetuta ahitsaariane shtrohet pyetja: Sa do jetė funksionale kjo kushtetutė (edhe ashtu e pafavorshme pėr shqiptarėt) kur kihet parasysh letra e Ban Ki Moon-it?! Pėrgjigjja ime ėshtė kjo: Duhesh me qenė idiot e i padinjitetshėm ēdo aspekt, pėr thėnė se do jetė ēdo gjė OK!

 

Foto: Fatvulosėsit e Kosovės Ban Ki Moon&Ahtisaari!

 

     Shkruan:Sheradin BERISHA / 14. 06. 2008

 

     fund, kėtė enjte ka mbėrritur letra e shumėpėrfolur e Sekretarit Pėrgjithshėm OKB Ban Ki Moon, duart e Presidentit Republikės Serbisė Boris Tadiē dhe presidentit Republikės Kosovės Fatmir Sejdiut. vėrtet letrėn e Ban Ki Moon, dėrguar Fatmir Sejdiut, nuk theksohet funksioni i presidentit, por pėrdoret shprehjaEkselencės Tij, z. Fatmir Sejdiu” (!!!). fillim letrės dėrguar z.Tadiē, z.Moon (pa e pėrmenduar askund Kushtetutėn e Republikės Kosovės) ka thesuar se: Rezoluta 1244 vazhdon jetė fuqi dhe duke u bazuar te, do ushtron autoritetin e tij pėr rikonfiguruar prezencėn civile ndėrkombėtare Kosovė. Dhe pastaj, z.Moon i rendit gjashtė pika, diskutueshme (mes palėve OKB-Beograd-Prishtinė) si:

1. Policia;

2. Gjykatat;

3. Doganat;

4. Transporti dhe infrastruktura;

5. Vijat kufitare administrative;

6. Trashėgimia serbe.

Sekretari i Pėrgjithshėm i OKB z.Ban Ki Moon letrėn dėrguar Presidentit serb, Boris Tadiē shkruan:

 

& & &


    
I dashur z. President,

     Qėndrimi i Kombeve Bashkuara rreth ēėshtjes statusit Kosovės ėshtė qėndrim i prerė neutral. Pas shpalljes njėanshme pavarėsisė Kosovės 17 shkurt 2008, disa nga vendet anėtare OKB’sė kanė njohur Kosovėn si shtet sovran, tjerat jo. Rezoluta 1244 (1999) e Kėshillit Sigurimit OKB’sė vazhdon jetė fuqi derisa Kėshilli i Sigurimit vendosė ndryshe.


     mungesė udhėzimeve tjera nga Kėshilli i Sigurimit, dhe pas konsultimeve me Qeverinė tuaj dhe faktorėve tjerė rėndėsishėm, kam ndėrmend ushtrojė autoritetin takon bazė Rezolutės 1244 (1999), pėr rikonfiguruar prezencėn civile ndėrkombėtare sikur ceket raportin tim pėr Kėshillin e Sigurimit (S/2008/354). Gjithashtu, dispozitat vazhdim do jenė aranzhime pėrkohshme do vlenin pėr njė kohėzgjatje kufizuar dhe pa paragjykuar statusin e Kosovės.


     1. Policia

     Shėrbimi Policor i Kosovės operon rajonet e rėndėsishme me shumicė serbe, duhet raportojė tek policia ndėrkombėtare nėn autoritetin e pėrgjithshėm Pėrfaqėsuesit tim Special.


     2. Gjykatat

     Gjykata shtesė qarkut dhe lokale do shėrbenin hapėsirat me shumicė relevante serbe mund krijohen. Ato do veprojnė kuadėr sistemit gjykatave Kosovės, sipas ligjit aplikohet, pėrbrenda kornizės Rezolutės 1244 (1999).


     3. Doganat

     I dėrguari im i Posaēėm do pėrcaktojė, konsultim me faktorėt relevantė, njė strukturė organizative do t’i lejojė Kosovės vazhdojė funksionojė si njė vend i veēantė me dogana, do pėrfshijė garancitė pėr njė prezencė vazhdueshme zyrtarėve ndėrkombėtarė doganorė pikat e rėndėsishme doganave.


     4. Transporti dhe infrastruktura

     Njė Kėshill teknik koordinues, pėrfshirė Republikėn e Serbisė dhe faktorėt e tjerė rėndėsishėm, do krijohet nga Pėrfaqėsuesi im i Posaēėm, pėr drejtuar gjitha ēėshtjet teknike dhe kalimit vijave kufitare, duke marrė parasysh punėn e grupit punues Prishtinė-Beograd kuadėr dialogut teknik.


     5. Vijat kufitare administrative

     pėrputhje me Rezolutėn 1244 (1999), NATO’, si prezencė ndėrkombėtare ushtarake, do vazhdojė kryejė mandatin e saj ekzistues pėr sigurinė tėrė Kosovėn, pėrfshirė kufijtė administrativė, bashku me organizatat tjera ndėrkombėtare.


     6. Trashėgimia serbe

     Kishės Ortodokse Serbe (SOC) Kosovė duheti jepet mbrojtje
ndėrkombėtare. SOC Kosovė do qėndrojnė nėn autoritetin direkt
selisė fetare saj Beograd. Ajo do ruajė drejtėn e veēantė mbrojė dhe rindėrtojė objektet e saj fetare, historike dhe kulturore Kosovė. Republika e Serbisė do vazhdoj bashkėpunimin e afėrt me Kombet e Bashkuara dhe gjithė trupat relevantė ofrimin e mbėshtetjes pėr njė mbrojtje tillė dhe aktivitetet e rindėrtimit. Sa i pėrket implementimit dispozitave lartė, i Dėrguari im i Posaēėm do dialogojė me Qeverinė tuaj.

 

     kėtė kontekst, i Dėrguari im i Posaēėm, gjithashtu do konsultohet me vendimmarrėsit tjerė relevantė, pėrfshirė autoritetet Prishtinė. pajtueshmėri me paragrafin 6 rezolutės 1244, kam ndėrmend caktojė Pėrfaqėsuesin e ri konform rikonfigurimit paraparė.


     I vetėdijshėm pėr pėrkushtimin e Bashkimit Europian rajon, kam ndėr mend konsultohem me Pėrfaqėsuesin e Lartė BE’sė pėr Politikė Jashtme dhe Siguri, pėr caktuar njė rol operativ Bashkimit Europian implementimin e kushteve lartcekura pėrbrenda strukturės paanshmėrisė rreth statusit Kombeve Bashkuara.

 

*  *  *.

      kėtė letėr duket qartė, se, ardhmen faktorėt ndėrkombėtarė (UNMIK&EULEX…) bashku me Serbinė, duke u konsultuar fund edhe me autoritetet Prishtinė dmth me institucionet e Kosovės, do jenė implementuesit e gjitha pikave z.Ban Ki Moon, pika kėto pėrbėjnė shtyllat kryesore njė shteti funksional. Pra, vėrtet Kosova po shkon drejt ndarjes funksionale, siē ka propozuar fillimisht Beogradi, pėr pėrfunduar me ndarjen etnike saj, siē ka aspiruar gjithmonė po Beogradi…!

 

      Nesėr, 15 qershor 2008 ndonėse hyn fuqi Kushtetuta e Republikės Kosovės & Kushtetuta ahitsaariane, shtrohet  pyetja:

-         Sa do jetė funksionale kjo kushtetutė (edhe ashtu e pafavorshme pėr shqiptarėt) kur kihet parasysh letra e Ban Ki Moon-it?!

      Pėrgjigjja ime ėshtė kjo:

-         Duhesh me qenė idiot e i padinjitetshėm ēdo aspekt, pėr thėnė, se do jetė ēdo gjė OK!