Ramiz Lladrovci jep dorėheqje nga gjitha pėrgjegjėsitė AAK

 

    Kryetarit Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės

    Z. Ramush Haradinaj,

   Kryesisė dhe Kėshillit Drejtues AAK-

 

    Prishtinė, 11 shtator 2008

 

 

*   *   *

                  

     I nderuari z. Kryetar,

    nderuar anėtarė Kryesisė dhe Kėshillit Drejtues AAK-,

    nderuar kolegė,

 

    Pėr arsye personale dhe familjare, ju njoftoj me vendimin tim pėr dorėheqje nga Kryesia e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės dhe nga gjitha pėrgjegjėsitė Aleancėn pėr Ardhmėrinė e Kosovės.

 

    Siē thashė edhe sipėr, arsyet e dorėheqjes nuk kanė bėjnė me motive tjera, pėrveē atyre personale dhe familjare.

 

    Njėkohėsisht ua pėrcjell kėnaqėsinė time veēantė pėr gjithė kohėn aktive Aleancėn pėr Ardhmėrinė e Kosovės, pėr punėn e kemi bėrė bashkė kėtė periudhė, pėr kolegialitetin e treguar dhe arriturat e pėrbashkėta mirė realizimit synimeve tona politike, kombėtare e qytetare Kosovė.

 

    Dua t’ju them se e ēmoj lartė rolin e gjithė juve dhe kontributin e secilit, pėrgjegjėsitė kemi pasur, procesin jo lehtė e plot sfida qeverisjen e vendit dhe deri bėrjen e shtetit sovran e pavarur Kosovės.

 

    Ua shprehė kėtu edhe kėnaqėsinė time pėr pėrmbylljen me sukses edhe njė sfide rėndė na u imponua, ajo e pėrballjes me Tribuanalin Ndėrkombėtar Hagės, ku kryetari i partisė, ashtu siē kemi besuar gjithė, dėshmoi fuqishėm dhe plot dinjitet pastėrtinė dhe drejtėn e plotė luftės tij dhe Ushtrisė Ēlirimtare Kosovės. Kėtė e konsideroj si njė prej sfidave rėnda gjatė kėsaj periudhe dhe si njė fitore tjetėr kryetarit Haradinaj, AAK- dhe Kosovės.

 

    Falėnderimi im i parė pėr gjithė periudhėn time AAK, i adresohet kryetarit, z. Ramush Haradinaj, pėr besimin kishte punėn time, pėr mbėshtetjen e vazhdueshme dhe udhėheqjen me vizion qartė zhvillimin e partisė dhe vendit.

 

    Gjithashtu, duke kėrkuar miratimin e parevokueshėm dorėheqjes sime, i falėnderoj gjithė anėtarėt e Kryesisė dhe Kėshillit Drejtues partisė, aktivistėt dhe anėtarėsinė e gjerė partisė pėr besimin mua, gjatė procesve nėpėr cilat kaluam.

 

    Duke iu dėshiruar suksese ardhmen dhe i bindur se do mbetemi miq, pavarėsisht formacioneve politike dhe angazhimeve cilat do jemi, ju pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe kėrkoj nga ju miratimin e menjėhershėm dorėheqjes sime.

 

    Me respekt,

    Ramiz Lladrovci